Diamond Tooling - Ino Machinery

Sarf Malzeme Ürünleri

Elmas Uclu Kesim Testereleri

350 mm. – 600 mm. çap aralığında, her türde alüminyum ve pvc profil kesme proseslerine ve de kesim makinelerine uygun elmas uclu kesim testereleri ürün portföyümüzde yer almaktadır. Sessizvibrasyonsuz ve yüksek kesim kalitesine haiz elmas testere ihtiyaçlarınız için ürün sipariş bilgi formuna mesaj bırakmanız, İno Makine yetkililerinin tedarik noktasında sizlere yardımcı olması için yeterlidir. Daire elmas testerelere dair teknik detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmuştur:

Daire Elmas Testerelerimiz Hakkında Genel Bilgiler:

Testereler işlenecek metal mamüllerin niteliklerine göre, genelde makine üreticisi firma tarafından o modele özel olarak üretilir ve makine ile birlikte verilmektedir. İno Makine olarak, LGF, Graf Synery, JIH-I, Mubea, Graule gibi global endüstriyel makine üreticilerinin Türkiye ve/veya Ortadoğu / Avrasya coğrafyası kapsamlı ditrübütörlük anlaşmalarımız bulunmakta, bu kapsamda satış ve teknik servis hizmetleri sunmaktayız. Müşterilerimize servis ettiğimiz tüm makine modellerinde, üreticilerin özel olarak ürettiği elmas testereler 1 takım standart olarak verilmektedir. Elbetteki ilerleyen süreçlerde kesim testeresi ihtiyacı doğmakta, bu bağlamda tüm makine sarf malzemelerini ve yedek parçalarını servis ettiğimiz gibi, testere ihtiyaçlarını da karşılamaktayız. Gelen talepler doğrultusunda, farklı fiyat, çap, diş sayısı, kalınlık ve metal alaşım kalitesinde elmas testerelerimiz mevcut olmakla birlikte, spesifik özelliklere haiz özel sipariş – özel üretim testerelerin tedariğinde de sanayicilerimize yardımcı olmaktayız.

Elmas Testere Seçimi ve Kullanımına Dair Uyarılar, Bilgi Notları:

 1. Testere seçiminde, mil merkez noktasından diş ucuna uzaklık mesafesi olan çap, kalınlık, merkez delik çapı, diş şekli, metal alaşım kalitesi, azami dönme hızı gibi farklı parametreler göz önünde bulundurulur / bulundurulmalıdır.
 2. Kullanılan makinenin kataloğunda belirtilen çap ve özellikler ile örtüşmeyen testereler kullanılmamalıdır.
 3. Testere kalınlık değerleri, testerenin çapı ile doğru orantılıdır. Testere çapının geniş olması, kalın olması veya ince olması iyidir veya kötüdür şeklinde bir genelleme yapmak hatalı olur. Bu değerler işlenen malzemeye ve makineye göre değişkenlik gösterir.
 4. Elmas uçlu kesim testerelerinin merkez delik çapı, makinede takıldığı mile silme girecek ölçüde olur / olmalıdır. Böylece diş uçları mil eksenine göre eşit uzaklıkta bulunacaklarından merkezkaç kuvveti azaltılmış ve dişlerin hepside kesmeye aynı oranda katılmış olacaktır.

 

Sırasıyla En Çok Talep Edilen Elmas Testere Çapları:

 • 450 mm. çaplı elmas testereler, 72 / 120 diş.
 • 550 mm. çaplı elmas testereler,
 • 500 mm. çaplı elmas testereler,
 • 600 mm. çaplı elmas testereler,
 • 350 mm. çaplı elmas testereler,
 • 400 mm. çaplı elmas testereler,

72 diş / 120diş aralığında değerlerde, değişik kalınlıklar ve metal alaşım kalitesinde, sessiz – vibrasyonsuz çalışan elmas uçlu kesim testeresi modellerimiz olduğu gibi, isteğe bağlı olarak siparişe özel testere üretimi de yapmaktayız.

 

Testerelerimizin Kullanılabildiği Makineler:

 • Otomatik Alüminyum Profil Kesim Makineleri
 • CNC Profil Kesim Merkezleri
 • PVC Profil Kesim Makineleri
 • CNC PVC Profil Kesim Merkezleri
 • Çift Kafa Kesim Makinaları
 • Tek Başlı Kesim Makinaları
 • Alüminyum Söve Kesim Makineleri

 

WhatsApp chat